معرفی نویسنده

سمیه آزادیان

کارشناس ارشد رشته بیوفیزیک ( دانشگاه تربیت مدرس)

شکاف‌ عمیق نژادی، قومیتی و جنسیتی در زمینه STEM

شکاف‌ عمیق نژادی، قومیتی و جنسیتی در زمینه STEM

شکاف‌های نژادی، قومیتی و جنسیتی در زمینه STEM هنوز به طرز شگفت‌انگیزی بزرگ هستند.

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که تلاش برای ترویج عدالت و گنجاندن آن در چهار حوزه علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات که به اختصار به آن STEM گفته می‌شود، راهی طولانی در پیش دارد.

در طی سال گذشته، اعتراضات گسترده‌ در واکنش به برونا تیلور، پلیسی که جورج فلوید را کشت، دیگر سیاهپوستان غیر مسلح را برانگیخت تا خواستار عدالت نژادی در رشته‌های STEM شوند. جنبش‌های رسانه‌های اجتماعی مانند #BlackinSTEM توجهات را به تبعیضی که بر علیه دانش‌‌آموزان و متخصصان سیاهپوست می‌شود، جلب کرده و اعتصاب برای زندگی سیاهپوستان، جامعه علمی را برای ساخت یک محیط تحقیقاتی ضد نژادپرستانه‌تر به چالش کشید.

تجزیه و تحلیل حاصل از اطلاعات استخدامی و تحصیلی فدرال در سال‌های اخیر که اوایل ماه آوریل منتشر شده است، نشان می‌دهد که به چه اندازه شکاف نژادی، قومی و جنسیتی در رشته‌های STEM گسترده است. کری فانک، مدیر تحقیقات علوم و جامعه در مرکز تحقیقات پیو در واشنگتن دی سی، می‌گوید: این از دهه‌های پیش، یک بحث مداوم در جامعه علمی بوده است، از آنجا که جدیدترین داده‌ها از سال 2019 است، تصویر اجمالی پیو از STEM نمی‌تواند آشکار کند که چگونه خواسته‌های اخیر برای ایجاد تنوع و عدالت ممکن است تغییر قابل توجه‌ای ایجاد کند. اما در اینجا چهار برداشت بزرگ از داده‌های تجزیه و تحلیل شده مربوط به STEM وجود دارد:

 

1- کارکنان سیاهپوست و لاتین تبار در مشاغل STEM به حاشیه رانده می‌شوند.

از سال 2017 تا 2019، متخصصان سیاهپوست در ایالات متحده فقط 9 درصد از کارکنان STEM را تشکیل می‌دهند که کمتر از 11 درصد سهم‌شان از کل کارکنان ایالات متحده است. این شکاف حتی برای متخصصان لاتین تبار، که فقط 8 درصد از افرادی که در STEM کار می‌کنند را شامل می‌شوند، بیشتر بوده در حالی که آن‌ها 17 درصد از کل نیروی کار ایالات متحده را تشکیل می‌دادند. در همین حال، متخصصان سفید پوست و آسیایی بیش از حد در STEM حضور دارند.

در برخی از مشاغلSTEM ، مانند مهندسی و معماری، توزیع نیروی کار به خصوص متمایل به سمت سفید پوستان است. جسیکا اسکیوول، فیزیکدان ذرات از آزمایشگاه ملی فِرمی‌لَب که خود در این تحقیقات درگیر نیست، می‌گوید:  حتی زمینه‌هایی که در آن‌ها بیشتر متخصصان از اقشار به حاشیه رانده شده جامعه مثل سیاهپوستان هستند، لزوماً فضای حمایتی بیشتری به این افراد تعلق نمی‌گیرد.

بر اساس گزارش پیو، به عنوان مثال، تعداد متخصصان سیاهپوست در مشاغل مراقبت‌های بهداشتی مطابق با درصدی هست که در کل نیروی کار هست. یک مطالعه در سال 2016 از مجموعه مقالات آکادمی علوم ملی گزارش می‌دهد که با این حال بسیاری از سفیدپوستان با آموزش پزشکی همچنان به افسانه‌های نژادپرستانه پزشکی اعتقاد دارند، مانند این ایده که سیاهپوستان پوست ضخیم‌تری دارند یا درد کمتری نسبت به سفیدپوستان احساس می‌کنند.

 

2- تنوع فعلی در رشته‌های STEM شکاف‌هایی را در میان نیروهای کار از اقشار مختلف منعکس می‌کند.

دانشجویان سیاهپوست و لاتین تبار با احتمال کمتری موفق به دریافت مدرک رشته‌های STEM نسبت به دیگر رشته‌ها می‌شوند. به عنوان مثال در سال 2018 (آخرین سال با داده‌های موجود)، دانشجویان سیاهپوست 7 درصد مدرک لیسانس را در STEM کسب کردند، کمتر از 10 درصد سهم آن‌ها از تمام دوره‌های لیسانس در آن سال. از طرف دیگر دانشجویان سفیدپوست و آسیایی بیش از حد در میان فارغ التحصیلان دانشگاه STEM حضور دارند.

دانشجویان سیاهپوست و لاتین تبار نیز در بین افرادی که مدارک تکمیلی STEM را دریافت می‌کنند کمتر از دیگران هستند. از آنجا که این آمار تحصیلی مشابه آمار اشتغال است، نویسندگان مطالعه این انتظار را ندارند که در آینده نزدیک تغییرات عمده‌ای را در نمودار توزیع نیروی محل کار مشاهده کنند.

 

3- درصد حضور زنان در زمینه های STEM بسیار متفاوت است.

زنان تقریباً نیمی از متخصصان STEM در ایالات متحده را تشکیل می ‌دهند،- کمی بیشتر از سهم 47 درصدی آن‌ها از کل نیروی کار. از سال 2017 تا 2019، آن‌ها تقریباً سه چهارم کل مراقبت‌های بهداشتی را تشکیل داده‌اند، اما تعداد مردان در علوم فیزیکی‌، محاسبات و مهندسی بیش از تعداد آن‌ها است.

داده ‌های آموزش STEM تغییرات عمده‌ای را در سهم نیروی کار زنان پیش‌بینی نمی‌کند: زنان 85 درصد مدرک لیسانس را در زمینه‌های مربوط به بهداشت کسب کردند اما از سال 2018 فقط 22 درصد از آن‌ها در مهندسی و 19 درصد در علوم کامپیوتر، موفق به گرفتن مدرک شده‌اند.

 

4- شکاف زیادی در حقوق کارکنان STEM از نظر جنسیت، نژاد و قومیت وجود دارد.

از سال 2017 تا 2019 حقوق معمول برای یک زن در زمینه‌ STEM حدود 74 درصد حقوق معمول یک مرد در همین حوزه بود. این شکاف دستمزد یک کاهش دو درصدی را نسبت به سال 2016 (با 72 درصد) نشان می‌دهد، اما هنوز هم بیشتر از شکاف حقوق و دستمزد در کل نیروی کار است، جایی که زنان حدود 80 درصد از آنچه مردان بدست می‌آوردند، درآمد داشتند.

از سوی دیگر، اختلافات نژادی و قومی در حقوق پرداختی STEM افزایش یافته است. متخصصان سیاهپوست STEM به طور معمول از سال 2017 تا 2019 حدود 78 درصد درآمد کارکنان سفید پوست را دریافت کرده‌اند که این رقم در مقایسه با سال 2016 (81 درصد)، کمتر است. دستمزد معمولی برای متخصصان لاتین تبار در STEM، 86 درصد درآمد کارکنان سفیدپوست بود که افزایش یک درصدی نسبت به سال 2016 (85 درصد) نشان می‌دهد. در همین مدت درآمد معمول متخصصان آسیایی در زمینه STEM، از 125 درصد حقوق کارکنان سفید پوست به 127 درصد افزایش یافت.

 

دورنمای آینده

نتایج جدید پیو مهم است اما تعجب‌آور نیست؛ لاورنسین، جراح و مهندس از دانشگاه کانتیکت در فارمینگتون بیان می‌کند: موانع ورود به STEM" زیاد و بسیار متفاوت با هر گروه است. بویژه او می‌گوید: سیاهپوستان که از راه آموزش STEM و مشاغل STEM کار می‌کنند واقعاً با هجمه گسترده‌ای از مصائب روبرو هستند.

اسکویول، بنیانگذار جنبش #BlackinPhysics، نسبت به تغییر خوشبین است. در طی سال گذشته ما به قدرت صدای خود پی برده‌ایم و به همین دلیل دیگر منصرف نمی‌شویم زیرا ما جنبش‌های مردمی را مانند #BlackinPhysics و تمام شبکه‌های #BlackinX  شروع کرده‌ایم. او اضافه می‌کند که اوایل کار، جنبش‌های مردمی به رهبری دانشجویان، مردم را در موضع قدرت برای اعمال فشار بر دولتمردان نگه داشته  و منجر به عقب نشینی آن‌ها نمی‌شود و این موضوع واقعاً من را به آینده امیدوار می‌کند.

 

منبع: https://www.sciencenews.org/

کلید واژه ها: #شکاف قومیتی #رشته‌های STEM #سیاهپوستان #لاتین تبار #نژاد

telegram