معرفی نویسنده

پرهام حاجی شفیع

دانشجوی ارشد بیوانفورماتیک (دانشگاه تربیت مدرس)

مجهز شدن iPad به نمایشگر های OLED در سال 2021

مجهز شدن iPad به نمایشگر های OLED در سال 2021

بر اساس یک گزارش، اپل در حال آماده سازی راه اندازی سری جدید iPad Pro در سال 2021 با صفحه نمایش OLED است. خط تولید جدید می تواند مدل های بعدی را در بر گیرد که گفته می شود با نمایشگرهای Mini LED ارائه می شوند. انتظار می رود پانل های OLED در مدل های iPad Pro منجر به روشنایی بیشتری شود و همچنین احتمال سوختن  LED را کاهش دهد. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل اخیراً پیش بینی کرده است که خانواده iPad در نیمه اول سال 2021 به سمت نمایشگرهای Mini LED حرکت می کنند. مدل هایiPad Pro احتمالاً ابتدا تحت تاثیر طراحی جدید قرار می گیرند، هرچند که به تدریج صفحه نمایش iPad های نسخه های دیگر نیز تغییر خواهد کرد.

بخش طراحی LED شرکت سامسونگ و ال جی در حال حاضر در حال توسعه یک پنل OLED جدید هستند که در نیمه دوم سال 2021 در مدل های جدید iPad Pro توسط شرکت اپل مورد استفاده قرار می گیرد.  نسخه موجود iPad Pro از پانل های LCD استفاده می کند که اپل آنها را صفحه نمایش "Liquid Retina" می‌نامد.

طبق گزارشات، سامسونگ خط تولید خود را برای تولید صفحات جدید OLED برای iPad اصلاح کرده است. "این شرکت در حال افزودن یک اتاق توزیع رنگ های نمایش به اتاق رسوب مواد اصلی برای رسوب دادن رنگهای LED قرمز ، سبز و آبی به صورت پشت سرهم است. با این کار همواره این شرکت می تواند یک لایه RGB رسوب داده شده را  به خط تولید بفرستد و یک لایه ساطع کننده را روی آن قرار دهد و تولید آن را به اتمام برساند. "
انتظار می رود ساختار جدید OLED اجازه دهد دو تا سه لایه ساطع شده برای تقویت طول عمر صفحه نمایش روی هم قرار بگیرند.

منبع
https://gadgets.ndtv.com/tablets/news/ipad-pro-2021-oled-display-plans-h2-2021-apple-2329498

کلید واژه ها: ##OLED ##RGB ##iPad ##بیوانفورماتیک #