معرفی نویسنده

پرهام حاجی شفیع

دانشجوی ارشد بیوانفورماتیک (دانشگاه تربیت مدرس)

شرکت HP يک قدم به فرداي مجازي نزديک تر شد

شرکت HP يک قدم به فرداي مجازي نزديک تر شد

مزیت کنفرانس ویدئویی به ویژه در همه گیری COVID-19، عدم ترک خانه برای ملاقات های کاری و روزمره است. اگر بتوانیم مراجعه به مطب، مدارس و جلسات کاری را کاهش داده و از هواپیما و وسایل حمل و نقل عمومی دور بمانیم، تا زمانی که فرد دیگری ویروس را به خانه شما وارد نکند، احتمال ابتلا به ویروس کاهش می یابد.

اما حتی با استفاده از بهترین ابزارهای ویدئو کنفرانسی و اینترنت پر سرعت، شما هنوزاحساس حضور در آنجا را ندارید و این حس شما با حس کسانی که ریسک رفتن به محل برگزاری جلسه یا اجتماعات را می پذیرند متفاوت است.

واقعیت مجازی (VR) چیزی است که به آن نیاز داریم تا بتوانیم احساس واقعی یک جلسه مجازی را درک کنیم. واقعیت مجازی نوید دنیایی جدید را می دهد که با قرار دادن یک هدست همراه با دیگران، ملاقات در یک دنیای مجازی را شبیه سازی کنیم.
 اکنون شرکت HP گام قابل توجهی را در این زمینه برداشته است تا ما را به آینده ای سوق دهد که در واقع می توانیم بیشتر در یک محیط اداری اما نه واقعی زندگی کنیم و نه تنها کارهای بیشتری انجام دهیم بلکه ایمن تر نیز باشیم.

برای آن دسته از شما که طرفدار کتاب و فیلم "Ready Player One" هستید، این نوید را داریم که می توان سخت افزارهایی را به کار گرفت و محيط کاملاً جدیدی را در دنیای مجازی فوتورئالیستی تجربه کرد.
هفته گذشته شرکت HP محصول جدید خود با نام  HP Omnicept را معرفی نمود. این راهکاری است که با هدست ویژه آغاز می شود. Omnicept عناصر مهم مورد نیاز برای ایجاد یک اتاق جلسه مجازی را فراهم می کند و پایه ای برای ایجاد یک دنیای مجازی است و جایی است که  بسیاری از ما می توانیم بیشتر وقت خود را در آن صرف کنیم.

منبع :
https://www.technewsworld.com/story/HP-Takes-Us-One-Step-Closer-to-a-Virtual-Tomorrow-86869.html

 

کلید واژه ها: #واقعيت_مجازي ##اخبار_فناوري ##جلسه_مجازي ##بیوانفورماتیک ##ويديو_کنفرانس

telegram