معرفی نویسنده

دپارتمان پژوهش کدکول

تیم پژوهش مجموعه کدکول

اولین ماشین زنده جهان با استفاده از سلول های قورباغه و هوش مصنوعی ساخته شد

اولین ماشین زنده جهان با استفاده از سلول های قورباغه و هوش مصنوعی ساخته شد

💻 دانشمندان از الگوریتمهای کامپیوتری برای تکامل ارگانیسمی که صد درصد از DNA  قورباغه ساخته شده اما قورباغه نیست استفاده کردند . 

🔖 چه اتفاقی میافتد زمانی که شما سلولها را از جنین قورباغه میگیرید و آنها را در ارگانیسم‌های جدید که توسط الگوریتمها تکامل یافته اند پرورش می دهید؟ آنچه شما مشاهده خواهید کرد چیزیست که محققان آنرا اولین ماشین زنده دنیا می‌نامند.

📋 اگرچه سلولهای بنیادی اصلی از قورباغه های پنجه‌دار آفریقایی(xenopus laevies  ) گرفته شده است اما این به اصطلاح xenobot  ها هیچ شباهتی به دو زیستان شناخته شده ندارد. بر اساس یک مطالعه جدید، حباب‌های کوچکی با قطر یک میلیمتر که از بافت زنده ساخته شده‌اند توسط زیست‌شناسان در بدنهای طراحی شده توسط مدلهای کامپیوتری قرار گرفتند.

🗓 این ارگانیسم های متحرک می توانند به طور مستقل و جمعی حرکت کنند، می توانند زخم های خود را بهبود بخشیده و به مدت چند هفته زنده بمانند و به طور بالقوه می توانند برای انتقال داروها در بدن بیمار استفاده شوند.

جوشوا بونگارد، دانشمند رایانه و کارشناس روباتیک در دانشگاه ورمونت، در بیانیه ای گفت: "آنها نه ربات سنتی هستند و نه گونه شناخته شده ای از حیوانات. این یک کلاس جدید از مصنوعات است، یک ارگانیسم زنده و قابل برنامه ریزی."

📎 منبع: https://www.livescience.com/frogbots-living-robots.html

کلید واژه ها: #تکامل #DNA #کامپیوتر #بیوانفورماتیک #زیست شناسی محاسباتی

telegram