معرفی نویسنده

مسلم عسگری

پژوهشگر حوزه بیوانفورماتیک

برنامه نویسی پایتون برای زیست شناسی و بیوانفورماتیک و فراتر

برنامه نویسی پایتون برای زیست شناسی و بیوانفورماتیک و فراتر

برنامه نویسی پایتون برای زیست شناسی: بیوانفورماتیک و فراتر از آن
نویسنده ها: تیم جی استیونز ، وین بوچر

ناشر: انتشارات دانشگاه کمبریج ، سال: 2015

شابک: 0521720095،9780521720090

آیا یک سؤال زیستی دارید که به راحتی می توان با تکنیک های محاسباتی پاسخ داد اما تجربه کمی در برنامه نویسی دارید؟ آیا می خواهید در مورد تکنیک های اصلی مورد استفاده در زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک بیشتر بدانید؟ این کتاب، مفاهیم پایه ایی را برای افراد تازه وارد به دنیای برنامه نویسی رایانه و افراد علاقمند به یادگیری بیشتر در مورد زیست شناسی محاسباتی فراهم می کند.
فصل های این کتاب خواننده را بدین صورت راهنمایی می کنند: یک دوره کامل  برنامه نویسی در پایتون برای مبتدیان ، با مقدمه ای بر کتابخانه های پرکاربرد پایتون در بیوانفورماتیک مانند biopython و ..؛ توصیف روشهای اصلی بیوانفورماتیک با مثالهای پایتون و تکنیک های محاسبات علمی ، از جمله تکنیک های توالی یابی ، تجزیه و تحلیل تصویر ، تجزیه و تحلیل سیگنال،  آمار و یادگیری ماشین و نیز برنامه نویسی گرافیکی در پایتون و  بهینه سازی کدهای پایتون و افزایش سرعت اجرای آنها.
این کتاب همچنین به عنوان یک مرجع زبانی که به زبان انگلیسی ساده نوشته شده است ، شامل رایج ترین عناصر زبان پایتون و واژه نامه اصطلاحات محاسباتی و زیستی است.
 این کتاب مناسب دانشجویان ، فارغ التحصیلان و متخصصانی است که در زمینه علوم زیستی کار می کنند  و نحوه برنامه نویسی با پایتون که یک زبان قدرتمند ، انعطاف پذیر و کاربردی است را
به آسانی به آنها  آموزش می دهد.

کلید واژه ها: #معرفی کتاب #پایتون #بیوانفورماتیک #کدکول #