معرفی نویسنده

سمیه آزادیان

کارشناس ارشد رشته بیوفیزیک ( دانشگاه تربیت مدرس)

هک کردن داروین: مهندسی ژنتیک و آینده بشریت

هک کردن داروین: مهندسی ژنتیک و آینده بشریت

بعد از 3.8 میلیارد سال، بشر با قوانین جدیدی شروع به تکامل یافتن کرده است .

جیمی متزل، متخصص برجسته ژئوپولیتیک و آینده نگر فناوری، به اکتشافی اساسی در مورد بسیاری از روش های مهندسی ژنتیک می پردازد که پایه های اصلی زندگی ما را (جنسیت، جنگ ، عشق و مرگ) متزلزل می کند.

به گفته دکتر سیدارتا موکرجی، نویسنده کتاب "سرطان، امپراتور همه بیماری ها" متزل، یک نویسنده با استعداد و متفکر است که ما را به سوی مرزهای زیست شناسی و فناوری سوق می دهد و دنیایی نویدبخش و در عین حال پر از بیم را آشکار می کند.

در سپیده دم انقلاب ژنتیک، DNA  ما به اندازه فناوری اطلاعات قابل خواندن، نوشتن و هک شدن است. اما از آنجایی که بشریت شروع به ساماندهی دوباره کد ژنتیکی اش می کند، انتخاب های امروز ما، تفاوت بین پیشرفت های نفس گیر در بهتر کردن زندگی انسان و فرود آمدن در یک مسابقه جنگ افزارهای ژنتیکی خطرناک و بالقوه کشنده خواهد بود.

وارد آزمایشگاه هایی شوید که دانشمندان داستان علمی را به واقعیت تبدیل می کنند. به آینده ای بنگرید که عمیق ترین اعتقادات، اخلاق، مذاهب و سیاست های ما ،نه همانند گذشته، به چالش کشیده می شوند و جوهره انسانیت در این بازی نقش ایفا می کند. چه زمانی ما می توانیم فرزندان آینده خود را مهندسی کنیم، طول عمرمان را به طور گسترده افزایش دهیم، زندگی را از ابتدا بسازیم و دنیای گیاهان و حیوانات را دوباره آفرین کنیم؟

هک کردن داروین یک کتاب پرشور، تحریک آمیز و بسیار روشن کننده در مورد آینده گونه ما است.

کلید واژه ها: # # # # #