معرفی نویسنده

عطیه احمدی

دانشجوی ارشد بیوفیزیک (دانشگاه تربیت مدرس)

دست بندهای Get چگونه دست بندهایی هستند ؟

دست بندهای Get چگونه دست بندهایی هستند ؟

استفاده از تکنولوژی رسانایی استخوان باعث می شود، صدا از طریق استخوان های مچ دست به نوک انگشت اشاره منتقل شود ; در این هنگام صدا از طریق جمجمه به طور 
مستقیم به حلزونی گوش می رسد.

این اختراع جدید به نظر یک ردیاب تناسب اندام زیباست و مانند ساعت هوشمند عمل می کند، اما هیچ دکمه و صفحه ای ندارد. 

همچنین هنگامی که انگشت خود را به گوش  نزدیک کنید ، صدا را پخش می کند و کاملا از طریق حرکات و دستورات صوتی کنترل می شود. این دستبند را Get می نامند و سازندگان آن فکر می کنند که می توانند راه ارتباط ما با یکدیگر را تغییر دهند.

در حال حاضر، یکی از نکات جدیدی که باعث می شود Get یک دستگاه مناسب و قانع کننده باشد، توانایی گوش دادن به تماس های تلفنی، پیام ها و دیگر صوت ها ( در کل حفظ حریم خصوصی بدون بلندگو و یا هدفون) می باشد. بجای بلندگو یا هدفون، Get از تکنولوژِی رسانایی استخوانی استفاده می کند. 
برای گوش دادن، تمام کاری که باید انجام دهید این است که انگشتتان را روی گوش خود مانند یک جاسوس ، قرار دهید😉. 

صدا از طریق دستبند Get، به صورت لرزش هایی به استخوان مچ دست شما و سپس به انگشت اشاره شما منتقل می شود که در اخر با لمس گوش ، صدا از طریق جمجمه به حلزونی گوش می رسد.

سازندگان این دستگاه امیدوارند طریقه ی شنیدار توسط دستگاه های اطراف از جمله تلفن های همراه  که در آن حفظ حریم خصوصی برای ما اهمیت زیادی دارد را تغییر دهند. 
البته صدای منتقل شده توسط این روش هنوز به کیفیت بلندگو یا هدفون ها نمی باشد اما باید این نکته را مد نظر داشت که هیچ تکنولوژی در ابتدا کاملا نبوده است.

منبع این خبر: 

https://newatlas.com/get-bone-conducting-smart-bracelet/60587/https://newatlas.com/get-bone-conducting-smart-bracelet/60587/

منبع: https://t.me/Iran_Bioinformatics/502

کلید واژه ها: #دست بند Get # تکنولوژی #حریم خصوصی #هدفون #