برنامه نویسی پایتون مقدماتی

اطلاعات دوره

%50
تخفیف

  • مدت زمان دوره:12:06:14
  • سطح دوره:مبتدی
  • تاریخ بروزرسانی:1400/2/18
  • قیمت دوره:175000 350000 تومانثبت نام

بستن فرم

معرفی مدرس

نیلوفر سید مجیدی

کارشناسی ارشد رشته بیوانفورماتیک ( دانشگاه تربیت مدرس)

توضیحات و سرفصل دوره

یکی از اولین سوالاتی که معمولا ذهن دانشجویان و پژوهشگران علاقه‌مند به یادگیری برنامه‌نویسی را به خود مشغول می‌کند، این است که با یادگیری چه مبحث و چه زبانی آموزش خود را آغاز کنند.

واقعیت این است که اگر تصمیم دارید برنامه‌نویسی را به شکل جدی آغاز کنید، انتخاب زبان برنامه‌نویسی از اهمیت چندانی برخوردار نیست. چراکه در ابتدای راه احتمالا شما از مسیری که در آینده در آن قرار خواهید گرفت و نیاز به زبان خاصی پیدا می‌کنید آگاه نیستید. نکته حائز اهمیت در اینجا این است که اگر شما با سبک و روش برنامه‌نویسی آشنایی و تسلط کافی پیدا کنید، یادگیری و استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر برای شما چالشی نخواهد داشت. پس با توجه به این نکات بهتر است برنامه‌نویسی را از زبانی مثل پایتون که دستورات نسبتا ساده‌تری دارد و برقراری ارتباط با آن برای کسی که تخصصی در این حوزه ندارد، راحت‌تر است، شروع کنید.

زبان برنامه‌نویسی پایتون با وجود اینکه دستورات ساده و نزدیک به زبان انسانی دارد از قابلیت‌ها زیادی نیز برخوردار بوده و کار را برای برنامه‌نویسان (چه مبتدی و چه حرفه‌ای) آسان کرده است. به همین علت است که در حال حاضر به عنوان یکی از پرطرفدارترین و پر کاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی شناخته شده است وهر روزه به تعداد کاربران آن در زمینه‌های مختلف از جمله برنامه‌نویسی علمی افزوده می‌شود.

در حال حاضر با توجه به افزایش روز افزون حجم داده‌هایی که نیاز به پردازش و آنالیز دارند به ویژه در حوزه علوم زیستی، برای افرادی که تمایل دارند در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی پیشرفت کنند یا حرفی برای گفتن داشته باشند، یادگیری کاربردی یک زبان برنامه‌نویسی از واجبات است.

 

در دوره مقدماتی برنامه‌نویسی پایتون تلاش بر این است که دانشجویان و محققان علاوه بر یادگیری دستورات مقدماتی زبان پایتون، با سبک و روش‌های حل مسائل برنامه‌نویسی نیز آشنا شوند و قابلیت استفاده از این زبان را برای حل مسائل خود پیدا کنند.

 

سرفصل دوره:
مقدمه ای بر الگوریتم و برنامه نویسی
متغیرها و لیست ها
عملگرها
عبارت های منطقی
دستورات شرطی
حلقه های تکرار
کار با فایل

سرفصل دوره ها

ردیف سرفصل دوره مدت زمان دانلود

0
X

شما هنوز وارد سایت نشده اید.برای ثبت نام دوره ها باید عضو سایت باشید!

ورود به سایت

1