طراحی و پیاده سازی وبسایت


همانطور که همه میدانیم، طراحی سایت، به مهارت ساخت و راه اندازی صفحات وب اطلاق میشود. وبسایت ها بر حسب کاربرد و نوع برنامه نویسی به دو دسته کلی سایت های استاتیک و دینامیک تقسیم بندی میشوند: سایت های استاتیک یا ثابت، سایتهایی هستند که بعد از طراحی اولیه، برای هر بار تغییر نیاز به یک طراح حرفه ای دارند و در نتیجه مناسب برای استفاده افراد و شرکت هایی هستند که در هر سال تنها یک یا دو بار نیازمند تغییر در محتوای سایت میباشند. در طراحی این دسته از وبسایت ها، غالبا از زبان های برنامه نویسی HTML و CSS و Java Script استفاده میشود.

سایت های دینامیک یا پویا، سایتهایی اند که بعد از طراحی توسط افراد متخصص، همچنین توسط افراد عادی که به سیستم مدیریت محتوا (CMS) سایت دسترسی دارند، قابل تغییر اند. این وبسایت ها در طراحی خود همچنین از زبان های برنامه نویسی نظیر PHP، ASP.net و ... بهره میبرند.

اما وبسایت شما، هر کدام از این دو دسته بالا که باشد، باید اصول حرفه ای طراحی را کاملا رعایت کرده باشد، از جمله آنکه واکنش گرا (Responsive) بوده، یعنی ابعاد و رزولوشن آن با دستگاه های مختلف (کامپیوتر، موبایل و تبلت) سازگاری داشته باشد؛ همچنین از سرعت بارگذاری بالایی برخوردار بوده و دارای وضعیت خوبی از لحاظ امتیازدهی موتورهای جستجوگر باشد.

بعلاوه داشتن وبسایتی با ظاهری شکیل، تأثیرگذار و متناسب با اهداف برند، در طراحی حرفه ای صفحات وب اهمیت بسزایی دارد.

برای سفارش وبسایت یا دیتابیس حرفه ای خود، همین الان با گروه کدکول در تماس باشید!